Média

TISKOVÉ ZPRÁVY

Chceme, aby se o našem projektu mluvilo. Jdeme tomu také tak trochu naproti formou tiskových zpráv. Zaujala Vás naše tisková zpráva a chcete jí otisknout? Není problém!

převzato:  adam.cz / aktuálně.cz / aktuálně.cz / jamboree.cz / Jihlavské listy / pozitivní zprávy.cz / radio Kulíšek / Regiony24.cz / zlínské novinky.cz / zprávy Proglas

převzato: adam.cz / frekvence1 / ŠKODAKLASIK.CZ 

převzato: aktuálně.cz / ŠKODAHOME.CZ / ŠKODAKLASIK.CZ / zlín.cz / zlínské novinky.cz/ zprávy Proglas

KDE SE O NÁS MLUVÍ?

Krátké „zkazky“, články ale i rozhovory – nakloněni jsme opravdu všemu. Zmíňka o našem projektu se objevila v níže uvedených… Našli jste víc? Napište nám, prosím.

archa

ARCHA listopad 2015 (ročník 16), strany 7 – 8

JAPONSKO ŠKODOVKOU
Měsíc a půl na cestě, osm projetých zemí, 24 navštívených měst, 14.000 kilometrů, nespočet oprav a výměn součástek. To má za sebou dvojice českých skautů Aleš Cahlík a Jakub Pejcal.

skautsky_svet2

SKAUTSKÝ SVĚT říjen 2015 (ročník 53, číslo 4), strana 2

Boby a Ali dorazili do Japonska.
Projekt dvou skautů s názvem Japonsko Škodovkou úspěšně dosáhl svého cíle. Oba sakuti po 53 dnech na cestě a více než 13 tisících ujetých kilometrech dorazili se svou Škodou 120L až na Jamboree v Japonsku. Gratulujeme!

kmen91

ROVERSKÝ KMEN říjen 2015 (ročník 19, číslo 91), strany 30 – 34

Čeští roveři dojeli škodovkou za ruskými skauty i na Jamboree do Japonska
Na začátku srpna dorazili Aleš Cahlík – Ali a Jakub Pejcal – Boby tak jako mnoho dalších skautů na jamboree. Ale na rozdíl od většiny skautů cestovali téměř dva měsíce, protože se rozhodli vyrazit do Japonska autem, konkrétně Škodou 120L. Projekt JAPONSKO ŠKODOVKOU na sebe v letních měsících upoutal značnou mediální pozornost. Psalo se o něm na iDNES i na Aktuálně.cz, kluci poskytli desítky rozhovorů a jejich facebookový profil sledovalo více než tři tisíce lidí. Takto vypráví svůj příběh oni sami.

zvut

zVUT.cz 21. 9. 2015 – článek

Motor vzadu? Porsche, tipovali Japonci škodovku
Byla jedinou ženského rodu v celé výpravě a v tuto chvíli teprve putuje zpět domů, zatímco její dva parťáci, Aleš Cahlík a Jakub Pejcal už vzorně chodí do školy. Oni si ale cestu zpět „zkrátili“ kvůli zahájení výuky letadlem, tmavě vínová Škoda 120 L, která je předtím zavezla přes Rusko až na ostrov Honšú, kde se konalo skautské jamboree, se zpět vrací v kontejneru.

rozhlas

ČRo Region / Vysočina 4. 9. 2015 – článek, záznam rozhovoru

Náhradních dílů jsme měli plný kufr, chybělo jen čelní sklo
Jakub Pejcal a Aleš Cahlík se v červnu vydali škodovkou na skautské setkání do Japonska. Přespávali ve stanu, v autě, někdy je i místní pozvali k sobě domů. Jedli, co jim cesta přinesla pod nos. „Za celou dobu jsme neměli žádné střevní problémy ani jiné nemoci. Větší potíže jsme neřešili ani u auta. Nejdelší oprava trvala zhruba den. Jinak nás zastavovali spíš jen drobné defekty,“ líčili hosté Dobrého dopoledne Českého rozhlasu Region.

klasik-srpen2

ŠKODAKLASIK.cz 17. 8. 2015 – reportáž

JAPONSKO ŠKODOVKOU – již v cíli
Naše poslední vyprávění skončilo na hranicích Evropy a naše skauty Jakuba Pejcala a Aleše Cahlíka čekala cesta po Asii, až do svého cíle v Japonsku, kde se zúčastní světového setkání skautů a skautek Jamboree.

denik14.8..

deník.cz 14. 8. 2015 – článek

Skauti z Moravy úspěšně dorazili škodovkou do Asie
Holešov, Jihlava – Měsíc a půl na cestě, osm projetých zemí, 24 navštívených měst, 14 000 kilometrů, nespočet náhradních součástek: to má za sebou dvojice moravských skautů Aleš Cahlík a Jakub Pejcal.
Jak už Deník informoval dříve, 14. června opustili s třicet let starou Škodou 120L Českou republiku a 4. srpna ráno dorazili do cíle – na 23. Světové skautské jamboree…

zpravicky

Česká televize 5. 8. 2014 – zmínka ve videu

Zprávičky
Dva čeští skauti přijeli na Jamboree v Japonsku starou škodovkou…

denik4.8..

deník.cz 4. 8. 2015 – článek

Škodovka po šesti týdnech dorazila až do Japonska
Jihlava – Kluci z Vysočiny vyrazili na setkání skautů v Japonsku ve škodovce. Projeli půl světa.
Skauti z Vysočiny dorazili ve škodovce až do Japonska. Výprava čítající dva mladé muže, skauty Jakuba Pejcala a Aleše Cahlíka, překonala ve třicet let staré škodovce 120L trasu Česká republika Rusko Japonsko, dlouhou 13 tisíc kilometrů…

idnes4.8.

iDNES.cz 4. 8. 2015 – článek, video

Skauti dojeli škodovkou do Japonska, urazili čtrnáct tisíc kilometrů
Dva dobrodruzi Aleš Cahlík a Jakub Pejcal vyrazili v půlce června na světové skautské jamboree do Japonska. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby nejeli po pevnině a třicet let starou Škodou 120L. V úterý projeli bránou setkání v prefektuře Jamaguči na ostrově Honšú.

klasik-srpen1

ŠKODAKLASIK.cz 3. 7. 2015 – reportáž

JAPONSKO ŠKODOVKOU – z Evropy do Asie
Skauti Jakub Pejcal a Aleš Cahlík, kteří se vydali legendárním vozem Škoda 120 L na světové setkání skautů a skautek Jamboree v Japonsku, jsou již nyní v Asii. V prvním dílu měli za sebou start a představení vozu českým skautům. Navštívili několik českých měst (Brno, Holešov, Jihlava …), a všude je skauti vítali a podepisovali se jim na kapotu vozu ŠKODA 120 L, který měl před sebou 13000 km.

aktualne1.7.

Magazín Aktuálně.cz 1. 7. 2015 – článek

Kluci dojeli Škodou 120 L z Jihlavy do Asie. Cíl je Japonsko
Čeští skauti Aleš Cahlík a Jakub Pejcal dokázali odepsaným vozem projet Evropou až do Asie a pokračují dále na východ.
Praha – Čeští skauti Aleš Cahlík (23) a Jakub Pejcal (26) jedou Škodou 120 L do Japonska na Jamboree, celosvětové setkání skautů. Vyrazili v polovině června, poslední červnový den na svých facebookových stránkách hlásili, že vstoupili do Asie…

denik22.6.

deník.cz 22. 6. 2015 – rozhovor

Jednoduché. Když se auto porouchá, budeme stopovat.
Vysočina, střední Morava – Po výpravě na Špicberky a do rumunského Banátu se dvojice skautů Aleš Cahlík (23 let) a Jakub Pejcal (26 let), který je z Jihlavy, rozhodla vyrazit až do Japonska, kde se chce zúčastnit celosvětového skautského setkání jamboree. Pro svou cestu si vybrala dnes již legendární Škodu 120L.

jihlavske_listy22.6.

Jihlavské listy 19. 6. 2015 – článek

Na jamboree do Japonska dvojice skautů vyjela ve Škodě 120 L
Odstartováno! Z trasy dlouhé třináct tisíc kilometrů už sedmým dnem postupně „ukusuje“ vínová Škoda 102 L. Za jejím volantem se střídají dva mladí muži, skauti Jakub Pejcal a Aleš Cahlík. Jejich cílem je mezinárodní setkání skautů a skautek Jamboree v Japonsku, které se tam během letošního léta koná.

idnes19.6.

iDNES.cz / Jihlava a Vysočina 19. 6. 2015 – článek

Můžete mluvit nahlas, jedete ve škodovce! Skauti v ní míří do Japonska
Dva čeští skauti jedou na sraz do Japonska. Na východ se vydali legendární škodovkou. O cestě pravidelně informují. Na dobrodružné cestě, o níž referují na internetu, se jim nevyhýbají defekty. „Dvacet dní bez defektu? Nuda. Co takhle tři během 24 hodin?“ dělají si legraci.
Na konci července se setká nedaleko japonské Hirošimy okolo 30 tisíc skautů z více než 160 zemí světa. Dva čeští skauti naznali: Co takhle se tam vydat škodovkou? Bláznovství, možná si říkáte…

aktualne17.6.

Magazín Aktuálně.cz 17. 6. 2015 – rozhovor, video

Skauti jedou starou škodovkou Japonska. Původně šlo o vtip
Rozhovor s mladými skauty Alešem Cahlíkem a Jakubem Pejcalem o jejich cestě vozem Škoda 120 L z Česka až do Japonska.
Praha – Původně šlo o vtip a nadsázku. V roce 2012 se v autě bavili o tom, že za tři roky je pravidelné celosvětové setkání skautů, tzv. Jamboree, až v dalekém Japonsku…

noe16.6.

Televize Noe 16. 6. 2015 – zmínka ve videu (od 8:49 až 9:13)

Zpravodajské Noeviny
Dva skauti Jakub Pejcal a Aleš Cahlík se v sobotu vydali Škodou 120L na cestu delší než třináct a půl tisíce kilometrů…

denik15.6.

deník.cz 15. 6. 2015 – článek

Skauti jedou škodovkou až do Japonska
Jihlava – Zhruba třináct tisíc kilometrů za volantem Škody 120L čeká na dvojici skautů. Aleš Ali Cahlík z Holešova (vlevo) a Jakub Boby Pejcal z Jihlavy se s třicet let starým vozem vydali až do Japonska.
Cestu, která má cíl na jamboree, celosvětovém setkání skautů a skautek, odstartovali v sobotu dopoledne na jihlavském Masarykově náměstí. Na velkou plachtu jim tam každý mohl napsat povzbuzující vzkaz a na závěr vůz symbolicky roztlačit…

idnes15.6.

iDNES.cz / Zlínský kraj 15. 6. 2015 – článek

Skauti vyrazili do Japonska starou škodovkou, urazí 13 tisíc kilometrů
Starou škodovkou z Moravy až do Japonska. Skauti Aleš Cahlík a Jakub Pejcal v sobotu vyjeli na třináct tisíc kilometrů dlouhou dobrodružnou cestu, jejímž cílem je celosvětové setkání skautů a skautek jamboree poblíž Hirošimy.
Dvojice odvážných cestovatelů se s dalšími skauty rozloučila na prostranství před katedrálou sv. Petra a Pavla na brněnském Petrově už v pátek…

jihlavske_listy15.6.

Jihlavské listy 15. 6. 2015 – video

Skauti vyrazili škodovkou do Japonska
V sobotu vyjela z Jihlavy expedice skautského projektu Japonsko škodovkou. Dvoučlenná posádka, jejímž členem je i Jihlavák Jakub Pejcal, se vydala na mezinárodní skautské setkání do Japonska. S expedicí se na náměstí přišli rozloučit jihlavští přátelé, kteří navíc pomohli škodovku na dalekou cestu i roztlačit.

aha

AhaOnline.cz 14. 6. 2015 – článek

Česká dvojice se vydala na celosvětový sraz skautů: Se škodou na inzerát jedou do Japonska!
Z Česka až do Japonska? A 13 500 kilometrů ve staré škodovce? Proč ne! Skauti Jakub Pejcal (26) a Aleš Cahlík (23) se na dobrodružnou cestu napříč kontinenty z Jihlavy vydali včera se škodovkou 120L. Pomalu muzejní exponát si sehnali na inzerát.

blesk

Blesk.cz 14. 6. 2015 – článek

Se „stodvacítkou“ kolem světa: Autem na inzerát jedou skauti do Japonska
Z Česka 13 500 kilometrů až do Japonska? A ve staré škodovce? Proč ne! Skauti Jakub Pejcal (26) a Aleš Cahlík (23) se na dobrodružnou cestu napříč kontinenty z Jihlavy vydali v sobotu se škodovkou 120L. Pomalu muzejní exponát si sehnali na inzerát.

denik12.6.

deník.cz 12. 6. 2015 – článek

Studenti vyráží do Japonska. V 30 let staré škodě mají ujet 13 tisíc kilometrů
Brno – Dva kamarádi, třicetiletá škodovka a dvouměsíční cesta do Japonska. Svůj velký sen v pátek začali prožívat brněnští skauti Jakub Pejcal a Aleš Cahlík. Plánují urazit víc než třináct tisíc kilometrů.
„Chceme světu ukázat schopnosti českých skautů a kvalitu českých výrobků,“ nastínil šestadvacetiletý Pejcal. Nepojedou proto přímo, ale oklikou přes Polsko, Pobaltské země a Rusko, aby se po cestě setkávali s ostatními skauty…

online.muni_.cz_

online.muni.cz 4. 6. 2015 – článek

Studenti pojedou ve škodovce až do Japonska
Cílem dvou studentů je japonské město Yamaguchi, místo konání Jamboree, celosvětového setkání skautů.
Chtěli jsme být trochu jak Zikmund a Hanzelka, říká o cestě škodovkou do Japonska doktorand ekonomicko-správní fakulty Jakub Pejcal. Společně s kamarádem Alešem Cahlíkem se v polovině června vydávají na zřejmě nejdobrodružnější cestu svého života…

Denik.cz

deník.cz 12.5. 2015 – rozhovor

Když se auto porouchá, budeme stopovat, říká o cestě do Japonska dvojice skautů
Po výpravě na Špicberky a do rumunského Banátu se dvojice skautů Aleš Cahlík (23 let) a Jakub Pejcal (26) rozhodla vyrazit až do Japonska, kde se chce zúčastnit celosvětového skautského setkání Jamboree. Pro svou cestu si vybrala dnes již legendární Škodu 120L.

skautský_svět3

SKAUTSKÝ SVĚT duben 2015 (ročník 53, číslo 2), strany 10 – 11

Škodovkou do Japonska
Dva skauti se chystají ujet 13 500 km až na světové Jamboree v Japonsku
“Můžeme se setkat ve městě, kam bych se musel s autem dopravit, nebo u nás doma. Je mi to vcelku jedno, jen u možného pojezdu do města je riziko, že vůz nenastartuji,” vtipkuje v emailu Jakub Pejcal – Boby několik dní před tím, než se máme v Brně setkat a vyprávět si o plánované cestě na letošní světové skautské jamboree, které se bude v srpnu konat v Japonsku…

roverský_kmen

ROVERSKÝ KMEN duben 2015 (ročník 18, číslo 89), strany 14 – 15

Škodovka a dva čeští roveři se chystají do Japonska
V létě se bude v dalekém Japonsku konat skautské jamboree. Dva čeští roveři, Aleš Cahlík – Ali a Jakub Pejcal – Boby, na něj vyrazí autem. Ano, čtěte správně. Pojedou z České republiky do Japonska autem. Přesněji řečeno, škodovkou.
Venku mrzne, až praští, a já se scházím s Bobym v Brně u domečku, kde bydlí společně s dalšími skauty a kde také parkuje svou škodovku. Jen co se dosyta na téměř historický vůz vynadíváme, sedáme si vevnitř v teple k čaji. Ali se k nám přidává přes Skype, protože je teď na Erasmu v Nizozemsku…

boleslavan

BOLESLAVAN březen 2015 (číslo 3), strana 23

Skauting pro život, skauting v Mladé Boleslavi
… Do třetice boleslavskou stopu zanechají v Japonsku i dva skauti – roveři z Jihlavy a Holešova. Jakub Boby Pejcal a Aleš Ali Cahlík se rozhodli, že na Jamboree dorazí po vlastní ose přes Polsko, Pobaltí, ruskou Sibiř, Hirošimu… Celou 13 000 km dlouhou trasu absolvují automobilem ŠKODA 120L, typ 742, 12 – MII, vyrobeným v roce 1985. Přípravě cesty se věnují více než rok, krom oprav a úprav škodovky také podnikli zatěžkávací jízdu do rumunského Banátu…